BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN TALİMATLARIYLA 5 BİN 450 ODA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TAHSİS EDİLDİ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla Bakanlığa ait Türkiye genelinde ve 81 ilde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhaneler sağlık çalışanlarına tahsis edildi.

Bu zor günlerde 7/24 canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve onlara destek vermek maksadıyla ülke genelinde bulunan 5 bin 450 oda kapasiteli, toplam 307 misafirhanemiz sağlık çalışanlarımıza tahsis edildi.

ÜCRET TALEP EDİLMEYECEK

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak virüsün etkilerini en aza indirmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Şu anda 5 bin 450 oda kapasiteli misafirhanelerimizin hemen hemen yarısı dolmuş durumda. Ayrıca tahsis edilen misafirhanelerde kalan sağlık çalışanlarından ücret talep edilmeyecek.

MİSAFİRHANELERDE HER TÜRLÜ İMKÂN VAR

Misafirhanelere yerleştirme işlemleri Valilik koordinasyonunda yapılıyor. Valiliklerin yetkilendirdiği il müdürlükleri bize bir liste yönlendiriyor. Misafirhanelerdeki yetkili personel iletilen bu listeye göre sağlık çalışanlarımızın burada konaklamasını sağlıyor. Sağlık çalışanlarına konaklayacakları misafirhanelerde her imkân sağlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here